Proběhlé akce
Podle školního roku:
2019/2020
15.01. 2020
Návštěva Betlémů u Chovanců ve Študlově

V úterý 14.1. jsme měli možnost se podívat u místních bratrů Jana a Stanislava Chovancových na jejich vlastnoručně vyrobené Betlémy. Jejich nádherná díla upoutaly oči nejen dětí, ale i paní učitelek. Úžas vzbuzovalo množství figurek a též hýbající  se postavy. Oba bratři byli velmi sdílní a dětem vysvětlovali, jak se figurky vyrábějí či pohybují. Už nyní se těšíme na návštěvu příští rok. Na fotky se můžete podívat zde.

26.12. 2019
Rozsvěcování vánočního stromu

Slavnost rozsvěcování vánočního stromu se letos uskutečnila v podvečer v pátek 13. prosince 2019. Paní starostka všechny přivítala, paní Marie Poláchová upekla sladké i slané dobroty, připraven byl horký nápoj, zahrála Študlovjanka. 

I naše děti se zasloužily o to, že nám v obci svítí vánoční strom. Pod vedením svých paní učitelek nacvičily říkanky, básničky a písničky a přivolaly jeho světlo. 

Fotografie pořídil pan Alois Polách. Děkujeme.

 

20.12. 2019
Vánoční besídka a rozdávání dárečků

Poslední den před Vánocemi jsme se již neučili, ale odpočívali jsme. S dětmi jsme si pustili pohádku, posvačili a starší žákyně si pro nás připravily krátké vystoupení v podobě nacvičených tanečků a malých kouzel. Toto vystoupení jsme zakončili tradičním zpívaním koled. Hned poté zazvonil zvoneček a my se šli společně podívat ke stromečku, kde na nás čekaly dárky od našich spolužáků. Jednotlivé dárečky jsme si losovali. Myslím, že téměř každému dáreček udělal radost a nebo ho minimálně potěšil. Na to, jak tento závěrečný den vypadal, se můžete podívat zde.

09.12. 2019
Pečení pánů

V pondělí 2. 12. se naší školou linula vůně pečených pánů. Společně s dětmi z mateřské školy jsme z těsta, které nám připravili v kuchyni, pekli postavičky pánů. A že se nám opravdu podařily, se můžete podívat zde.

09.12. 2019
Závěrečné plavání

Dnešním dnem žáci 2. a 3. ročníku úspěšně ukončili plavecký výcvik školního roku 2019/2020. Žáci soutěžili v jednotlivých ročnících. Žáci druhého ročníku soutěžili v disciplíně kraul a znak. Žáci třetího ročníku soutěžili v disciplíně kraul, znak a volné plavání. Za druhý ročník se nejlépe umístila Sofie Poláchová a Ondřej Číž. Za třetí ročník získali umístění žákyně Lucie a Adélka Mačkovy. Všem žákům velmi gratulujeme a přejeme další úspěchy i ve vyučování. Na foto se můžete podívat zde.

18.11. 2019
Divadélko Bublanina

Minulou středu za náma do školy zavítalo opět divadélko "Bublanina", které přijelo se svým divadelním představením s názvem "Psí starosti". Divadlo bylo velmi zábavné a dětem se velice líbilo. Společně jsme se všichni zasmáli a odpočinuli si od učení. Na pár fotek z představení se můžete podívat zde.