Proběhlé akce
Podle školního roku:
2018/2019
10.12. 2018
Závěrečné plavání

Dnes měli žáci 2. a 3. ročníku závěrečné plavání. Děti se na něj moc těšily a myslím, že si ho i velice užily. Nejprve proběhlo klasické rozplavání a zjištění zdatnsoti každého žáka a na závěr jednotlivé ročníky porovnaly své síly. Musím říci, že žáci ZŠ Študlov si vedly po celou dobu velice dobře a obsadili všechna první místa v disciplínách "kraul" a "znak". Žáci, kteří se neumístili, získali alespoň sladkou odměnu. Všem žákům velmi gratulujeme a přejeme ještě dalších mnoho plaveckých úspěchů. A příští školní rok: "Plavání ZDAR!"

Foto zde.

08.12. 2018
Rozsvícení našeho vánočního stromu

V pátek 7. prosince vpodvečer jsme se v naší obci sešli, abychom společně rozsvítili vánoční strom, který nás bude provázet letošními svátečními dny. Paní učitelky s dětmi ze školky a školy nacvičily krásné vystoupení a všichni pak společným voláním "Stromečku, rozsviť se!" přispěli k tomu, že se světýlka opravdu rozzářila.

Děkuji všem dětem a paní učitelce Hance, Věrce i Karolíně :-)

Děkuji i za fotky, které pořídil pan A. Polách. Prohlédnout si je můžete zde.

L. Proislová

06.12. 2018
Mikuláš 2018

I letos do naší školy zavítal sv. Mikuláš s andělem i čertem. Ve své speciální moudré knize se dočetl, jak se děti celý rok snažily, či zda prováděly nějaké lumpárny. Každého z dětí si sv. Mikuláš zavolal k sobě a pokud slíbil, že další celý rok se bude snažit polepšit, dostal od něj mikulášský balíček. Někteří měli namále a málem si je i čert odnesl. Na závěr děti ze školky sv. Milukášovi a jeho družině zarecitovali básničku a děti ze školy zazpívaly písničku. Mikuláš odcházel ze školy povzbuzen tím, kolik dětí mu slíbilo, že bude poslouchat, a čert odcházel zklamán, že opět nepořídil. Den sv. Mikuláše jsme završili pohádkou Anděl Páně.

Na fotky se můžete podívat zde.

29.11. 2018
R-EGO_listopad

Včera u nás proběhl preventivní program nízkoprahového zařízení R-EGO ze Slavičína. Programy byly rozděleny pro 1. a 2. třídu a pro 3., 4. a 5. třídu. Žáci si povídali o vztazích ve třídě, o tom, jak se k sobě máme chovat, či na co si dávat pozor. Na fotky se můžete podívat zde.

28.11. 2018
Pečení pánů

Přípravy na adventní oslavy i příchod Mikuláše s jeho družinou jsou v plné proudu. A opět jsme si vyzkoušeli jeden ze starých zvyků - pečení pánů z kynutého těsta. Tentokrát nám je ale paní kuchařka - teta Andrea upekla v konvektomatu v nové školní kuchyni:-) S radou a pomocí přišla i teta Marta, tak jsme to všechno zvládli :-)

A tady se podívejte...

28.11. 2018
Plavání

Děti mají již za sebou celkem osm plaveckých lekcí a blíží se pomalinku ke konci povinného plaveckého výcviku. Plavání je moc baví a velice si to užívají. Jak to v hodině plavání vypadá se můžete podívat zde.